• Aktualność Relacje
  •  
  •  

"Na tropie zaginionych liter"

16 listopada Bibliotekę w Niepołomicach odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Spektakl pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery” obejrzeli uczniowie klas trzecich ze SP nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki, oraz zerówkowicze ze SP nr 2 im. Kazimierza Wielkiego.

Spośród dziecięcego repertuaru teatru, właśnie to przedstawienie cieszy się największą popularnością wśród dzieci, ponieważ jest ono najbardziej interaktywne ze wszystkich. Dzieci z wielką przyjemnością angażują się w śledztwo w sprawie zaginięcia liter i nie zostawiają detektywa Bartłomieja Lupy bez pomocy. A sprawa jest nadzwyczaj poważna, bo z książek w bibliotece zniknęły nagle wszystkie litery!

Podejrzanych nie brakuje, pod lupę są wzięte postacie z bajek, a nawet sami uczniowie. Kto posunąłby się do tak zuchwałej kradzieży? Nie pozostaje nic innego jak odnaleźć królową Literaturę, może ona zna rozwiązanie tej zagadki? Trop okazał się słuszny, a zakończenie nie takie oczywiste. Złodzieja nie udało się schwytać, bo go po prostu nie było. To znudzone litery siedzące w książkach, których nikt nie wypożycza najzwyczajniej w świecie postanowiły sobie pójść i zniknąć, skoro nie są  nikomu potrzebne. I tak trafiły do królowej Literatury, która obiecała dzieciom i detektywowi, że litery wrócą na swoje miejsce, ale musi zostać spełniony jeden warunek….i już po chwili wszystkie dzieci bez chwili wahania  pięknie stały i uroczyście ślubowały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę i czytać książki. Jeśli więc nie chcecie, aby spotkała was podobna historia, częściej sięgajcie po książki i odwiedzajcie miejsca, w których one „mieszkają”. Szczególnie zapraszamy do naszej niepołomickiej biblioteki oraz filii w Podłężu, Staniątkach, Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej.

Dziękujemy aktorom teatru MASKA, oraz Mediatece- Bibliotece Miejskiej w Wieliczce za możliwość zorganizowania przedstawienia w naszej Bibliotece.