Rybki i Delfinki w Bibliotece

Lekcje biblioteczne

31 października mieliśmy przyjemność gościć  „Rybki” i „Delfinki” z Przedszkola Pliszka z Niepołomic. Ze względu na szczególny czas odwiedzin, jakim był ostatni dzień października nasza lekcja biblioteczna odbyła się w klimacie Halloween. Przeczytaliśmy straaasznie ciekawe opowieści o pożytecznym pajączku mieszkającym w cukierni. Następnie przedszkolaki miały okazję wykonać pracę plastyczną. Małe rączki dzieci dzielnie pracowały klejąc pajęcze brzuszki, nogi i oczy, które na zakończenie umieściły na specjalnie przygotowanych sieciach. I tak powstały halloweenowe, straaaszne obrazy. Bardzo dziękujemy „Rybkom” i „Delfinkom” za udział w bibliotecznych zajęciach.

W naszej bibliotece nie tylko czytamy podczas lekcji bibliotecznych, ale także rozmawiamy, o tym jak należy obchodzić się z książkami, jak korzystać z księgozbioru, co oprócz książek można znaleźć na naszych półkach, jak zostać czytelnikiem biblioteki i jak wziąć udział w projekcie skierowanym specjalnie dla przedszkolaków – „Mała Książka Wielki Człowiek”.
Krótkie opowiadania pochodziły z książki Doroty Gellner - „Cukiernia pana Pączka”, którą serdecznie polecamy.