• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Spotkanie „z pasją”

z uczniami ze Szkoły w Woli Zabierzowskiej

16 stycznia naszą Bibliotekę odwiedzili pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej. Dla wielu dzieci była to zapewne jedna z wielu wizyt w bibliotece, ale dla większości z nich to pierwsze odwiedziny Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

O zasadach tutaj panujących, odpowiednim zachowaniu, korzystaniu z księgozbioru uczniowie nie tylko wiedzieli, ale również pięknie tę wiedzę wykorzystywali podczas naszego spotkania. Wycieczka po wszystkich działach naszej biblioteki okazała się dla dzieci bardzo ciekawa i pełna niespodzianek. Miłym zaskoczeniem była ogromna ilość pięknych książek, szczególnie tych dziecięcych, ale również możliwość wypożyczania również audiobooków, bajek i filmów, gier planszowych oraz korzystania z różnych wydarzeń odbywających się w naszej placówce jak np. „Wieczór z planszówkami”, różnorodne zajęcia dla dzieci, wymiana książek czy wystawy.

W dziale dziecięcym uczniowie mogli poczuć się jak w domu. W przytulnym otoczeniu wysłuchali zabawnej, ale i mądrej opowieści A. Beaty pt. ”Ignaś Kitek, architekt”, która zainspirowała nas do rozmów o rozwijaniu swoich pasji i walki o marzenia, które ma każdy z nas. Na pamiątkę dzieci wykonały kolorowe zakładki, które wraz z książkowymi prezentami od biblioteki mogli zabrać ze sobą do domu. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta pozostanie na długo w pamięci naszych małych gości, i że staną się oni częstymi bywalcami niepołomickiej biblioteki.