„Święta u Pana Grosika”

teatrzyk w bibliotece

4 grudnia „Zeróweczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki,  oraz starszaki z Przedszkola Sióstr Augustianek im. św. Anny w Niepołomicach miały okazje już poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczestnicząc w przedstawieniu Teatru Edukacji i Profilaktyki z Uśmiechem pt. „Święta u Pana Grosika”.

Autorski spektakl teatralny został zainspirowany "Opowieścią Wigilijną" Charlesa Dickensa. Tytułowy Pan Grosik jest człowiekiem zamożnym,  ale zgorzkniałym i skąpym, niewrażliwym na los innych ludzi. Jegomość na dodatek nie znosi Świąt, które są dla niego jedynie marnotrawieniem czasu i pieniędzy. Ale wyjątkowy, świąteczny czas sprzyja dobrym przemianom, i tak też się stało z naszym Grosikiem, którego twarde serce udało się stopić. Wreszcie i on zrozumiał starą prawdę, która mówi o tym, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze, ale przyjaźń, miłość i dobro, najlepiej dzielone z innymi. Dzieci były poruszone postawą Pana Grosika i same z zaangażowaniem przekonywały go, jak wielkim skarbem są bliscy i rodzina, oraz wspólnie spędzony czas. Wprawieni w wyśmienite nastroje, uśmiechnięci, nasi mali goście przywitali jeszcze św. Mikołaja, który miał w zanadrzu małe co-nieco.

O niespodziankach, które jeszcze dla Was przygotował z pewnością dowiecie się już wkrótce.