Wakacje w Bibliotece

Filia w Zabierzowie Bocheńskim

16 sierpnia w Zabierzowie Bocheńskim rozpoczęły się trwające blisko dwa tygodnie zajęcia z cyklu „Wakacje w bibliotece”. Celem spotkań było zapewnienie aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z okolicy.
Każde zajęcia były skoncentrowane wokół innej tematyki. Jednego dnia odwiedziliśmy las, gdzie podglądaliśmy wiewiórki i sowy, kolejnego wcielaliśmy się w rolę strażaków, a jeszcze innego wybraliśmy się w podróż po Europie.
Spotkania rozpoczynały się od wspólnego przeczytania wybranego fragmentu powieści, który nawiązywał tematycznie do myśli przewodniej. Następnie przychodził czas na wspólne kolorowanie oraz gry planszowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się fabularna gra zagadkowa, podczas której uczestnicy musieli odnaleźć kod do otwarcia drzwi w muzeum.  W tym celu musieli rozwiązać szereg zadań rozłożonych we wszystkich pomieszczeniach biblioteki.