Warsztaty z Kicią Kocią

z Bajanką - Moniką Skikiewicz

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprosiła dzieci w wieku przedszkolnym na warsztaty z Kicią Kocią. Odbyły się trzy spotkania w Niepołomicach, jedno w Staniątkach i jedno w Podłężu. Bardzo miło było nam gościć 29 marca: „Czereśnie”, „Arbuzki” i „Malinki” z Przedszkola „Słoneczna Kraina” i „Leśne ludki”, „Promyczki” i „Wesołe misie” z Przedszkola Samorządowego nr 1 z Niepołomic, a także naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami na spotkaniu popołudniowym. Natomiast w czwartek 30 marca na warsztaty z psotną kotką do Staniątek przyjechały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zagórzu i z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek w Staniątkach, a do Biblioteki w Podłężu: „Skrzaty”  i „Słoneczka” z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi z Podłęża.

Warsztaty prowadziła animatorka Bajanka - Monika Skikiewicz. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pedagożka, filolożka, logopedka, dziecięca instruktorka teatralna, a obecnie również autorka książek z serii „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”, które poprzez zabawę wspomagają dzieci w ich wszechstronnym rozwoju.

Na spotkaniach Bajance towarzyszyła duża maskotka Kici Koci, przy której dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Były to bardzo wesołe edukacyjno-animacyjne warsztaty pełne zabawy i ciekawych wyzwań nie tylko dla najmłodszych, ale i dla ich opiekunów. Pani Monika bawiła gestem, ruchem, słowem, książką, a nawet iluzją i eksperymentami chemicznymi, które wprawiły wszystkich w zachwyt. Dzieci nie tylko przeżywały przygody swojej ulubionej, kociej  bohaterki, ale także grały z nią w zespole muzycznym na bum bum dzwonkach, leciały samolotem, poznały zawód strażaka oraz zamieniały czyste myśli w magiczną książkę. To była wspaniała podróż do krainy wyobraźni, a przy tym mnóstwo ruchu i zabawy. Nie zabrakło również „kociej muzyki”, baniek mydlanych i wielkich kostek-puzzli, dzięki którym dzieci lepiej poznały bohaterów książek Anity Głowińskiej.

Wszyscy mali uczestnicy, oprócz sporej dawki kreatywnej zabawy, otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy ”Przyjaciela Kici Koci” przygotowane przez grafika Wydawnictwa Media Rodzina. Podczas spotkań można było nabyć książeczki i otrzymać autograf Kici Koci w postaci stempelka oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle jej pokoiku.  W sumie na warsztatach z Bajanką bawiło się 217 przedszkolaków, a podczas popołudniowego spotkania gościliśmy około 70 najmłodszych fanów psotnej kotki i ich rodziców. A czy się podobało? Wystarczyło zobaczyć dzieci, ich uśmiechnięte buzie i to jak chętnie brały udział we wszystkich zabawach, które przygotowała dla nich Bajanka, za co Pani Monice bardzo serdecznie dziękujemy.

Przy okazji spotkania, do naszych najmłodszych czytelników trafiło 0,5 tys. książeczek z przygodami Kici Koci.

Jeśli jeszcze nie poznaliście książek o Kici Koci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej, której bohaterką jest rezolutna kotka odważnie odkrywająca  świat i ucząca maluchy wielu przydatnych czynności i zachowań w codziennym życiu,  to zapraszamy do Biblioteki.