Wiosenne KOTKI w Bibliotece

Filia w Podłężu

Tegoroczny Tydzień Bibliotek Filia w Podłężu zapoczątkowała lekcją biblioteczną dla Grupy Kotków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi. Podłęskie maluszki wspaniale współpracowały i były ogromnie zaangażowane we wszystko co działo się podczas godzinnego spotkania w bibliotece. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z pomieszczeniami naszej placówki i informacji na temat działalności bibliotecznej oraz indywidualnego zapoznania się z księgozbiorem.

Tematem przewodnim lekcji była – WIOSNA. Opowiadanie przedstawione za pomocą teatrzyku kamishibai pt. Groszki, doskonale obrazowało wszystko, co niesie ze sobą  obecna pora roku. Było również zachętą do samodzielnego wysiewu groszku do przygotowanych doniczek i obserwacji całego późniejszego procesu wzrostu. Zabawy ruchowe były miłym przerywnikiem podczas prac plastycznych, na których została uwieczniona wiosenna Kicia Kocia, pośród kwiatów i majowego słoneczka. Na pamiątkę dzisiejszej wizyty w Bibliotece Kotki dostały książeczki i zakładki.

Dziękujemy przedszkolakom za przemiłe spotkanie i czekamy na nowych czytelników!