Dzień Kolorowanek

W Zabierzowie Bocheńskim

2 sierpnia swoje święto mają kolorowanki. To właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kolorowanek. To nietypowe święto uczciła Biblioteka Publiczna w Zabierzowie Bocheńskim proponując swoim najmłodszym czytelnikom udział w warsztatach plastycznych, podczas których mogli rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne.

Uczestnicy zajęć mieli do wyboru różne rodzaje kolorowanek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkie podłogowe kolorowanki dla miłośników dinozaurów oraz wiejskich zwierzątek. Dzieci mogły także korzystać z kolorowanek 3D dzięki którym wyczarowywały kolorowe misie i żyrafy. Te nietypowe kolorowanki pozwoliły stworzyć trójwymiarowe arcydzieła. Zestawiając różne elementy i kolorując je farbami, pisakami lub kredkami młodzi artyści tworzyli unikalne wzory. Dzieci używały dostępnych w zestawach kolorów lub mieszały je, aby stworzyć nowe. Bawiły się techniką i kolorami.

Chłopcom  najbardziej przypadły do gustu wydrapywanki w samochodowe wzory. Z pozoru zwyczajne czarne kartony wraz z procesem zdrapywania, zamieniły się w niesamowite obrazki. Dziewczynki wybrały kolorowanki w bajkowe wzory: księżniczek, wróżek i jednorożców.

Z kolei najmłodsze dzieci, które dopiero uczą się trzymać pędzelek, mogły skorzystać z malowanek wodnych. Do zabawy z tym rodzajem książeczek wystarczy tylko woda.
Na planszach do malowania znalazły się postacie z tak lubianych przez dzieci bajek jak Psi Patrol, Auta czy Tomak i przyjaciele. Dzieci mogły zobaczyć, jak kolor pojawia się na planszy wraz z dotknięciem pędzla, co dało im radość i satysfakcję. Zabawa z malowankami była dla nich wymarzonym sposobem na chwilę przerwy i relaksu w towarzystwie rówieśników.

Przygotowane przez siebie kolorowanki dzieci zabrały ze sobą do domu, dzięki nim będą mogły pięknie ozdobić swój pokój.

Zachęcamy do tworzenia rodzinnych kolorowanek – będą one wspaniałą pamiątka z wakacyjnych podróży!

Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece, już po wakacjach.