• Aktualność
  •  
  •  

Ferie w Bibliotece

W Zabierzowie Bocheńskim

W dniach 21, 22 i 23 lutego 2024 r. odbyły się „Ferie w bibliotece” przeznaczone dla dzieci w wieku  od 5 do 8 lat. Była to propozycja zajęć skierowanych do najmłodszych czytelników, która miała na celu ciekawe spędzenie wolnego czasu z krainie wyobraźni, literackich przygód, zagadek i gier oraz detektywistycznych wyzwań. 

W pierwsze dwa dni Ferii dzieci rozwiązywały zagadki wraz z Detektywem Pozytywką, nie zabrakło również rebusów, krzyżówek i labiryntów tak lubianych przez dzieci. Uczestnicy zajęć wybrali się także na spacer czy raczej włóczęgę (gdyż to brzmi ciekawiej) wraz z Kubą i Bubą oraz grali w gry planszowe i karciane. Chłopcom najbardziej przypadły do gustu gry piłkarskie, w które mogliby grać w nieskończoność, dziewczynki wolały gry ze zwierzętami lub bohaterami bajek. 

Trzeciego dnia Ferii dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których wykonały pięknie zdobione zakładki do książek. W trakcie Ferii odbyła się również wymiana książek dla dzieci i młodzieży, podczas której jej uczestnicy mogli dać drugie życie swoim książkom. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony dzieci i młodzieży ale także rodziców,  którzy chętnie dzielili się książkami oraz opiniami o czytanych przez dzieci i młodzież tytułach. Dzieciom biorącym udział w Feriach w Bibliotece serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy na zajęcia wakacyjne. 

Dzieciom biorącym udział w Feriach w Bibliotece serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy na zajęcia wakacyjne.