Iskierka odwagi

Lekcja biblioteczna

Jaki sekret miał mały niedźwiadek z książki Sandy Dieckmann „Iskierka odwagi”? Odkryliśmy go wspólnie z Żabkami i Biedronkami z przedszkola Pan Samochodzik (9 kwietnia) oraz Muchomorkami z przedszkola Eko-Park (18 kwietnia). Miś martwił się, że nie jest jak inne niedźwiedzie, sprytny i odważny. Wszystko zmienia się w chwili, gdy w jego życiu pojawi się tajemnicze, zaczarowane pióro. W jego towarzystwie miś Iskierka nie boi się podjąć nawet najtrudniejszego wyzwania bo wie, że zawsze może liczyć na pomoc magicznego pióra. Jak się okazuje, każdy z nas czasem potrzebuje aby, ktoś lub coś dodało mu odwagi i otuchy, czy to przedszkolak, czy uczeń czy nawet dorosły. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pomocnikach w trudnych czy smutnych chwilach: przytulankach, lalkach czy kocykach. Z pomocą naszego książkowego bohatera przekonały się również, że odwaga jest w każdym z nas, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć. Pamiątką z wizyty w bibliotece były piękne, kolorowe pióra ze szczyptą błyszczącej magii, samodzielnie wykonane przez małych uczestników, oraz książeczki idealne na wspólne czytanie z najbliższymi.