Każdy jest cudem

Lekcja biblioteczna

24 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć po raz pierwszy dzieci z grupy przedszkolnej i zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 74 w Krakowie. Podczas lekcji bibliotecznej zwiedzaliśmy cały budynek biblioteki, najdłużej zatrzymaliśmy się w dziale dla dzieci i młodzieży, gdzie rozmawialiśmy o zasadach korzystania z naszego księgozbioru i korzyściach z wypożyczania książek. Dla naszych gości przygotowaliśmy liryczną opowieść p.t.: „Każdy jest cudem” autorstwa Jane Chapman. To wspaniała historia o odkrywaniu otaczającego nas świata, jego piękna i zrozumieniu, że każdy z nas ma swoje miejsce i jest wyjątkowy.  Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną. Były to żabki, którym dzieci przy użyciu plasteliny nadały kolorów, przez co każda z nich stała się niepowtarzalna.

W prezencie dzieci otrzymały od biblioteki książeczki pt.: „Co piszczy w trawie” Ewy Stadtmüller. Za odwiedziny z tak daleka serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że szybko spotkamy się ponownie w Galerii Książki dla Młodych.