Krasnoludki w Bibliotece

W Woli Batorskiej

W piękny wrześniowy poranek 23 osobowa grupa Krasnoludków z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej odwiedziła bibliotekę. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w tym magicznym miejscu pełnym książek.

Na wstępie dzieci poznały pojęcia : biblioteka, karta czytelnika, wypożyczalnia i czytelnia. Zapoznały się z zasadami obowiązującymi każdego, kto korzysta ze zbiorów zgromadzonych w bibliotece. Dowiedziały się jak dbać o książki i jaką rolę pełnią w życiu małego człowieka.

Przedszkolakom bardzo podobały się bogato ilustrowane książeczki z działu literatury dziecięcej, dlatego  podczas spotkania nie mogło zabraknąć ciekawej książkowej przygody. Krasnoludki z zaciekawieniem wysłuchały historii o przygodach małego liska Fenka podczas jesieni. Fenek wraz ze swoim przyjacielem Maksem odkrywa uroki tej pory roku, poznając jej dary i zachodzące w przyrodzie zmiany. Po lekturze maluchy chętnie dyskutowały na temat zbliżającej się pięknej, pełnej skarbów pory roku. Na pamiątkę pierwszej wizyty przedszkolaki otrzymały książeczki i foldery o naszej bibliotece. W podziękowaniu za spotkanie dzieci zostawiły śliczny albumik z rysunkami wszystkich małych uczestników spotkania.

Żegnając się obiecały, często odwiedzać to ciekawe miejsce.