Noc Bibliotek

Moc Bibliotek

11 października w ramach X jubileuszowej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zaprosiliśmy naszych czytelników do zabawy w detektywów. Razem z bohaterką książek kryminalnych – Enolą Holmes, przygotowaliśmy Escape Room i ukryliśmy w naszej bibliotece mnóstwo zagadek, które miały doprowadzić dzieci do sekretnego miejsca i skrzyni, w której znajdował się skarb.

Na uczestników gry w gabinecie Enoli czekały ukryte wskazówki, które kierowały do tajnych schowków, zaszyfrowanych wiadomości, map i labiryntów, zagadek i kluczy. A co takiego Enola zostawiła w skrzyni? Otóż były to prawdziwe detektywistyczne notesy, które mają posłużyć naszym młodym agentom do tropienia kolejnych, wspaniałych historii ukrytych w książkach.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego nocnego spotkania w bibliotece dzieci wykorzystując technikę scrapbookingu, ozdobiły pierwsze strony w swoich notesach wizerunkami Enoli i przedmiotów związanych ze sprawami kryminalnymi, a także wiktoriańskiej Anglii, w której to umiejscowione są przygody młodej „lady”. Końcowy efekt warsztatów scrapbookingowych zachwycił i nas i dzieci.

Ale to nie koniec niespodzianek, które przygotowaliśmy dla młodych detektywów. Za zaangażowanie i rozwiązanie zadań w grze zamieniliśmy dla nich Galerię Książki dla Młodych w prawdziwą salę kinową, gdzie czekał na nich poczęstunek i gdzie mogli obejrzeć kolejne przygody Enoli Holmes. Film powstał na podstawie serii książek Nancy Springer „The Enola Holmes Mysteries”.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, mamy nadzieję, że miło spędzili czas i chętnie podzielą się z nami swoimi recenzjami nowo przeczytanych książek, które umieszczą w albumach zdobytych podczas Escape Roomu.