„Słoneczna Kraina” w Bibliotece

Lekcje biblioteczne

Pierwsze wiosenne dni (20 i 21 marca) w naszej bibliotece były wyjątkowo słoneczne, ponieważ odwiedziły nas „Ośmiorniczki”, „Rekinki”, „ Humbaki” i „Płetwale” z Przedszkola „Słoneczna Kraina”. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego też czekało na nich nie lada wyzwanie. Przy okazji poznawania bibliotecznych zakamarków, wędrówki po różnych działach, zaznajomienia się z pięknym dziecięcym księgozbiorem i zasadami obowiązującym w bibliotece, dzieci wytropiły „tajemniczego pożeracza książek”. Okazało się, że jest nim mały Radek, brat królika Rafcia, również kiedyś poszukiwanego, ale za kradzież książek. Oba zwierzaki to bohaterowie naszych ulubionych książek: „Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek” oraz „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek”. Zabawne i pełne uroku opowiadania Emily MacKenzie w doskonały sposób wprowadzają najmłodszych w książkowy świat objaśniając reguły w nim panujące, ale także zachęcają dzieci do odwiedzania bibliotek i wspólnego czytania. Na zajęciach powstały oczywiście piękne prace plastyczne zapowiadające nadchodzące święta, kolorowe kurki i sprytne kurczaczki. Pierwsze wiosenne dni (20 i 21 marca) w naszej bibliotece były wyjątkowo słoneczne, ponieważ odwiedziły nas „Ośmiorniczki”, „Rekinki”, „ Humbaki” i „Płetwale” z Przedszkola „Słoneczna Kraina”. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego też czekało na nich nie lada wyzwanie. Przy okazji poznawania bibliotecznych zakamarków, wędrówki po różnych działach, zaznajomienia się z pięknym dziecięcym księgozbiorem i zasadami obowiązującym w bibliotece, dzieci wytropiły „tajemniczego pożeracza książek”. Okazało się, że jest nim mały Radek, brat królika Rafcia, również kiedyś poszukiwanego, ale za kradzież książek. Oba zwierzaki to bohaterowie naszych ulubionych książek: „Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek” oraz „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek”. Zabawne i pełne uroku opowiadania Emily MacKenzie w doskonały sposób wprowadzają najmłodszych w książkowy świat objaśniając reguły w nim panujące, ale także zachęcają dzieci do odwiedzania bibliotek i wspólnego czytania. Na zajęciach powstały oczywiście piękne prace plastyczne zapowiadające nadchodzące święta, kolorowe kurki i sprytne kurczaczki.