Sówki poznały bibliotekę

W Podłężu

21 czerwca Grupa Sówek z  Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi. W Podłężu uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych. Celem spotkania z było zaznajomienie dzieciaków z pomieszczeniami naszej książnicy oraz przybliżenie zasad jej funkcjonowania i roli jaką pełni w lokalnym środowisku. Po części teoretycznej przedszkolaki wysłuchały baśni przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai i miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi oraz tanecznymi. Maluchy mogły również samodzielnie obejrzeć książeczki w dziale dziecięcym i opowiedzieć o swoich ulubionych literackich bohaterach. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe książeczki i foldery promujące naszą bibliotekę. Mamy nadzieję, że zajęcia zachęcą przedszkolaków do czytania i wkrótce dołączą do grona naszych wiernych czytelników.