Szczęśliwy dzień wiewiórki

14 października przedszkolaki z Turkusowego Przedszkola zwiedziły Bibliotekę w Niepołomicach, zapoznały się z zasadami, których należy przestrzegać przebywając w dziale dla dzieci, oraz wypożyczając książeczki.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historyjki pt. „Szczęśliwy dzień” ze zbioru „Opowiastek dla małych uszu” J. Wachowiak. Bohaterka naszej opowiastki – mała wiewiórka, zaplanowała zgromadzić zapasy na zimę. Wśród  wielu skarbów jesieni znalazły się smakowite jagody, aromatyczne grzybki, nasionka oraz orzeszki do schrupania. Okazało się jednak, że to wszystko co zgromadziła uszczęśliwiło ją, dopiero wtedy, gdy mogła się tym podzielić z innymi. Szczęśliwa wiewiórka pokazała nam, że prawdziwa radość się mnoży, gdy dzielimy ja z innymi. Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z bajkowym zwierzątkiem i ucząc się współpracy wypełniły  jej koszyczek własnoręcznie przygotowanymi jesiennymi przysmakami. Pamiątką ze spotkania były również książeczki o zwierzętach  - prezent od biblioteki , w sam raz na coraz dłuższe, jesienne wieczory.  Wszystkich przedszkolaków zapraszamy po inne książki, pełne niezwykłych opowieści do poduszki i nie tylko.