• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Wielka Zimowa Wymiana Książek

Za nami XXI Wielka Wymiana Książek zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach.

W niedzielę 4 lutego sale Laboratorium Aktywności Społecznej wypełniły się po brzegi miłośnikami książek. Wymiana od wielu lat jest zarówno literackim, jak  i kulturalnym wydarzeniem w naszym mieście. Pasjonaci czytania i dobrej literatury zawsze z niecierpliwością czekają na tę imprezę. Tym razem wymieniliśmy rekordową ilość książek. Aż 3845 pozycji trafiło do nowych właścicieli!

Królowały wśród nich przede wszystkim powieści obyczajowe, kryminały, sensacje, fantastyka, ale też przewodniki, reportaże, biografie, wydawnictwa albumowe i inne. Jak zawsze przygotowane były trzy stoiska. Jedno z  książkami dla dzieci i młodzieży oraz dwa z książkami dla dorosłych czytelników. Jak zaobserwowaliśmy już na poprzedniej Letniej Wymianie,  z roku na rok przybywa czytelników zainteresowanych literaturą wydaną przed 2009 rokiem. Klasyka przeżywa renesans i na szczęście powraca do łask, o czym świadczy 590 wymienionych książek.

Bardzo nas cieszy obecność wielu młodych czytelników, którzy licznie przybyli na Zimową Wymianę w celu podarowania swoim książkom drugiego życia, jednocześnie poszukując nowych, ciekawych historii literackich. Czytająca młodzież niezmiennie cieszy nas swoim udziałem, a my z przyjemnością słuchamy podczas tych spotkań o ich gustach literackich.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci do zabawy zapraszała Myszka Miki, a dzięki animatorom nasza biblioteka zamieniła się w kolorową, twórczą przestrzeń.

Wymiana książek jest również wspaniałą okazją do spotkań w gronie pasjonatów literatury oraz do ciekawych rozmów i wymiany spostrzeżeń na temat przeczytanych książek. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i już teraz zapraszamy na kolejną wymianę, która odbędzie się latem.

Ewa Korabik, Małgorzata Turecka