Wielkie marzenie małego Krecika

Lekcja biblioteczna

24 stycznia dział dziecięcy Biblioteki w Niepołomicach odwiedziły 5 i 6 latki z Przedszkola Sióstr Augustianek im. Świętej Anny. Przedszkolaki często zaglądają do nas, aby razem wybrać i wypożyczyć książki do wspólnego czytania w przedszkolu. Tym razem postanowiły zatrzymać się na dłużej i posłuchać historii opisanej przez Toma Percivala w książce pt. „Wielkie marzenie małego Krecika”. Dzieci mogły się zachwycić zarówno pięknymi ilustracjami Christine Pym jak i miłym dla ucha, rymowanym tekstem.  Ale to co najcenniejsze, to przesłanie płynące z tej uroczej opowieści, które mamy nadzieję, trafiło do serca każdego dziecka. W swojej podróży za marzeniami Krecik pokazał przedszkolakom, że każdy z nas jest wyjątkowy, potrzebny i obdarzony różnymi talentami, które warto odkrywać i rozwijać. Każdy z nas ma też swoje marzenia, te małe i te wielkie, za którymi warto podążać wbrew przeszkodom, które mogą pojawiać się na naszej drodze. Historia Krecika mówi najmłodszym, że mimo iż nie zawsze wszystko układa się tak jak chcemy, a nad naszymi głowami zbierają się czarne chmury, to powinniśmy być cierpliwi i wierzyć ze własne siły, nie poddawać się i wytrwale dążyć do celu. Szybko możemy się wtedy przekonać, że nasze starania, a nawet małe porażki  przerodzą się w sukces. A o tej mądrości płynącej z książki, niech przypomina dzieciom kolory Krecik, którego wykonały samodzielnie na zajęciach.