• Aktualność
  •  
  •  

Ewa Stadtmüller z wizytą w Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim

W ramach kolejnej odsłony spotkań autorskich z udziałem Ewy Stadtmüller, ta znana krakowska autorka książek dla dzieci i młodzieży tym razem zawitała w dniu 20 października 2025 r. do Biblioteki Publicznej w Woli Batorskiej oraz Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. 

W spotkaniach tych uczestniczyło 120 dzieci: dwie klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim. 

Tematem obydwu spotkań były znane i lubione przez wszystkie dzieci legendy, przedstawione w sposób  niezwykle ciekawy i pomysłowy z wykorzystaniem pacynek i maskotek. Nie mogło także zabraknąć zabaw ruchowych i piosenek, w trakcie których autorka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. 

Ewa Stadtmüller przygotowała także dla obecnych na spotkaniach dzieci konkurs wiedzy o legendach, w którym dziewczynki wystąpiły w roli królewien a chłopcy smoków. Nagrodami w konkursie były książki dla biblioteki publicznej oraz przedszkola, oczywiście z autografem autorki.

Na zakończenie spotkań dzieci miały okazję zapozować do wspólnego zdjęcia z autorką oraz otrzymać książeczkę z jej autografem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a Pani Ewie Stadtmüller za niezapomniane i inspirujące spotkania.