• Aktualności Wydarzenia 2017

Wakacje w Bibliotece w Staniątkach

„Mierzyć wysoko. Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W dniu 7 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Staniątkach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Wakacje w Bibliotece. Naszym gościem była pani Anna Sutor - globtroterka, regionalistka, instruktor-przewodnik, która opowiedziała dzieciom i młodzieży o swoich pasjach.

Następnie uczestnicy zajęć zarówno ci mali jak i duzi mieli okazję przenieść się w świat owadów. Na magicznej łące powstałej za pomocą „magicznej kreski” wykonanej w rytm muzyki. Następnie na łące zamieszkali lokatorzy a mianowicie zwierzęta i owady stworzone przez dzieci z liści i roślin znalezionych w otoczeniu biblioteki. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników zaprezentował swojego stworka. Nadał mu imię usystematyzował do jakiej grupy zwierząt należy, czym się żywi i jakich ma sprzymierzeńców i wrogów.  Mimo różnicy wieku wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i pomimo niesprzyjającej pogody przybyli na zajęcia w bibliotece.