czwartek, 25 września 2025 r.
NOC BIBLIOTEK w Niepołomicach.
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza 17 października o godz. 18:00
na spotkanie z Adamem Mirkiem – naukowcem, popularyzatorem wiedzy i autorem bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży!
Adam Mirek to trochę szalony, a jednocześnie niezwykle mądry naukowiec, który podbija serca młodych odbiorców swoimi opowieściami o nauce. Dorośli z kolei docenią jego imponujące osiągnięcia naukowe – doktorat zrealizowany aż w dwóch krajach.
Autor uwielbianej książki „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”, nagrodzonej m.in. tytułem Mądrej Książki Roku 2023 dla Dzieci i Bestsellera Empiku, oraz kolejnego hitu – „Glutologia. Jak się nie dać mikropaskudom, wstrętnym robalom i podstępnym chorobom”, która również zdobyła prestiżowe wyróżnienia. Dzięki tym publikacjom Adam Mirek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych naukowców młodego pokolenia w Polsce.
Jeśli chcecie posłuchać o fascynującym świecie nauki w niezwykle przystępny i zabawny sposób – to spotkanie jest właśnie dla Was!
Kiedy? 17 października, godz. 18:00
Gdzie? Biblioteka Publiczna w Niepołomicach – LAS. Niepołomice, ul. Bocheńska 26
Informujemy, że w związku z wyczerpaniem limitu miejsc zamykamy zapisy na spotkanie z Adamem Mirkiem w ramach Nocy Bibliotek
Nie przegapcie okazji do spotkania z nauką na najwyższym poziomie!