• Beletrystyka
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Żona alchemika

Autor: Paulina Kuzawińska


Kategorie: Beletrystyka

Kiedy młoda i piękna Weronika von Stiber dowiaduje się o śmierci męża, słynnego alchemika, ze wszystkich sił pragnie zacząć życie od nowa. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ okoliczności jego zgonu pozostają niejasne. Młoda wdowa postanawia wyruszyć do Pragi, żeby uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania. Wówczas w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn: pochodzący z Krakowa alchemik Michael Sendivogius oraz tajemniczy człowiek w złotej masce.

Jaką rolę każdy z nich odegra w życiu Weroniki? Co ukrywał przed nią jej zmarły mąż?

Paulina Kuzawińska zaprasza do świata, w którym, niczym w alchemicznej fiolce, przenikają się nieposkromione męskie ambicje, niełatwa miłość i wielkie tajemnice. Wraz z bohaterami odbędziemy podróż z mrocznego zamku Krawarz przez złotą Pragę czasów Rudolfa II Habsburga aż do Krakowa, na dwór Zygmunta III Wazy.

Paulina Kuzawińska – absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Właścicielka uroczego mopsa Bazyla, miłośniczka gier planszowych oraz podróży. Chciałaby móc przeżyć wiele różnych wcieleń – na szczęście znalazła na to wspaniały sposób, czyli wymyślanie opowieści. Nakładem Liry ukazał się dotychczas doskonale przyjęty przez Czytelniczki cykl jej trzech powieści sensacyjno-historycznych: Dama z wahadełkiem”, Dama ze szmaragdami i Dama z woalką oraz Cienie Paryża.