• Aktualność
  •  
  •  

24 zadania

Zajęcia popołudniowe

Koniec listopada to czas pierwszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem na zajęciach z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” dla 7-9 latków, które odbyły się 27.11.2019 r, poruszyliśmy temat adwentu.

Książka Agnieszki Skórzewskiej „Nadchodzą Święta” przybliżyła nam to zagadnienie, a także dzień Mikołajek, tak uwielbiany przez dzieci. Szczególny czas oczekiwania, do którego można przygotować się w różny sposób był motywacją do wykonania z dziećmi kalendarza adwentowego. Bardzo dużo pracy czekało na uczestników zajęć-złożenie i sklejenie 24 torebek na zadania, okazało się niemałym wyzwaniem. Samodzielne ponumerowanie złożonych kopert i zawieszenie ich na bambusowym patyczku udało się tylko nielicznym. Dzieci dostały też pracę domową, która polegała na skończeniu kalendarza, a rodzice otrzymali pakiet karteczek z zadaniami dla dzieci na każdy dzień adwentu.  

Wykonanie kalendarza adwentowego bardzo ucieszyło dzieci, a dzięki prostym zadaniom może uda im się przeżyć wyjątkowo ten przedświąteczny czas.