Barbara Wicher w podłęskiej bibliotece

Spotkanie autorskie

W piątkowe przedpołudnie, 25 października do podłęskiej książnicy przybyła Pani Barbara Wicher. Autorka ma na swoim koncie ponad 30 publikacji dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również tłumaczeniem z języka francuskiego. Tym razem spotkanie autorskie było poświęcone literaturze dla najmłodszych czytelników i wzięły w nim udział przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu. Grupa Słoneczek i Kubusiów Puchatków miała wyjątkową okazję poznać autorkę, jej publikacje oraz usłyszeć wiele ciekawych informacji o powstawaniu książki. Autorka przygotowała dla dzieci wiele atrakcji, które zaangażowały najmłodszych do wspólnych działań oraz dostarczyły wiele emocji i radości.  Oprócz tego wykorzystując prezentację multimedialną przybliżyła dzieciom przetłumaczoną z języka francuskiego książkę o Elżbiecie (z serii: „Elżbieta. Księżniczka z Wersalu”), młodszej siostrze Ludwika XVI. Postać Elżbiety była okazją do krótkiej dygresji o Francji gdzie mieszka pani Barbara.

Bardzo sympatyczne spotkanie nie obyło się bez pięknych dedykacji i autografów, które złożyła autorka na książeczkach zakupionych przez dzieci.

Spotkanie zrealizowano ze środków finansowych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Wieliczce.