• Aktualność
  •  
  •  

Biblioteka to miejsce wyjątkowe

Mali zagórzanie z pierwszą wizytą

26.02. do niepołomickiej książnicy zawitały 6 i 7-latki z Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Zagórzu.

Na początek zaproponowano dzieciom spacer po bibliotecznych oddziałach, w czasie którego zwiedzający zachwycali się aranżacją wnętrz i wyposażeniem. Szczególną uwagę milusińskich przykuły w Mediatece filmy adresowane do dziecięcego odbiorcy, natomiast w Galerii Książki dla Młodych niemała ilość księgozbioru ulokowanego na czytelnie opisanych regałach oraz pokazowa prezentacja wypożyczania.

W spotkanie wpleciono również garść informacji na temat różnorodnej działalności naszej Biblioteki, zasad wypożyczania oraz głośne czytanie książeczki E. Stadmuller, o tym „Jak skrzat jagódka z pokaźnych zbiorów książek Pani Sowy zakładał w lesie bibliotekę”.

Na zakończenie mali goście z ogromnym zaangażowaniem ozdabiali wizerunkami sówek papierowe torebki na prezenty. „Było super”, „przyjdziemy, by się zapisać”- takie słowa padały z ust dzieciaków opuszczających gościnne progi naszej Biblioteki.