Chcemy pomagać

Biblioterapia w Podłężu

13 czerwca klasa I a Szkoły podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu wzięła udział w ostatnich zajęciach biblioterapeutycznych, zamykających cykl warsztatów pod hasłem „W świecie wartości”. Tym razem tematem spotkania była POMOC, jaką możemy okazać drugiemu człowiekowi. Warsztaty zostały oparte na opowiadaniu Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”, w formie teatrzyku kamishibai.

Dzieciakom bardzo podobała się prezentacja tekstu i chętnie dzieliły się uwagami oraz spostrzeżeniami na temat postępowania tytułowej bohaterki. Następnie w pięcioosobowych grupach pierwszaki przygotowały krótkie scenki nawiązujące do tematu warsztatów.

Nie zabrakło również prac plastycznych podczas, których powstały kolorowe wiatraczki, a także aktywności ruchowej przy zabawie z chustą animacyjną. Na zakończenie dzieciaki otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w biblioterapii oraz książkę do klasowej biblioteczki.