• Aktualność
  •  
  •  

Dar pomagania

Zajęcia popołudniowe

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. W ramach zajęć „Podróże po dziecięcej literaturze”  (11.12.2019) dla dzieci w wieku 7-9 lat spędziliśmy czas  twórczo i rodzinnie.

Książka „Drogi Mikołaju. Prosimy, nie przyjeżdżaj do nas w tym roku” przybliżyła nam wartości, o których często zapominamy: „Mikołaj spogląda..i wzdycha smutno. - Posłuchaj tego listu Krasnalu. Dzieci nie piszą już do mnie: „Kochany Mikołaju” ani słów „Proszę, „Dziękuję”. Tylko” daj mi, daj mi…” Te biedne dzieci im więcej dostają, tym mniej we mnie wierzą.” Uczestnicy zajęć słuchali uważnie historii o Mikołaju, który wybrał się w podróż. Zabrał nasiona do zasiania roślin, pomagał w kopaniu studni  czy zbudował dla dzieci szkoły, by mogły się uczyć. „Pomaganie innym to wielka przyjemność-stwierdził Mikołaj nie zauważyłem tego wcześniej? Najwspanialszy prezent to taki, który zawiera cząstkę nas samych”.

W drugiej części zajęć dzieci, samodzielnie czy w parze z rodzeństwem, wykonały swoje choinki z zielonego filcu. Każde drzewko zostało ozdobione błyszczącymi cekinami a na czubek powędrowała mała gwiazdeczka, renifer, aniołek. Wbijanie szpilek okazał się nie lada wyzwaniem ale wzajemna pomoc, starszy młodszemu, pomogła ukończyć pracę.

Nie zapominajmy o pomaganiu innym nie tylko w ten przedświąteczny czas ale przez cały rok.