Delfinki w Bibliotece

Lekcja biblioteczna

W środę, 13 listopada w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, gościliśmy na lekcji bibliotecznej grupę „Delfinków” z Przedszkola „Słoneczna Kraina”. Dzieci zwiedziły Bibliotekę, w Mediatece dowiedziały się co to są – audiobooki, a w Galerii Książki dla Młodych, jak się zapisać, jak wypożyczać i  dbać o książeczki. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom piękną historię o „Myszy, która chciała być lwem” autorstwa Rachel Bright. Opowiada ona o myszce, która najbardziej na świecie chciała żeby inni zwracali na nią uwagę, jednak jej rozmiar okazał się dużym problemem. Zbiera się więc na odwagę i prosi lwa o lekcje ryczenia, wtedy dzieje się coś bardzo dziwnego. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze. Dzieci doskonale poradziły sobie w tym temacie, bo dobrze wiedzą, że bycie małym nie jest łatwe. Na zakończenie zajęć maluszki wykonały kolorowego lwa i myszkę i dostały prezent od Biblioteki w formie książeczek.