Entliczek w Bibliotece

Lekcja biblioteczna

Dzieci z przedszkola Entliczek z Niepołomic w środę 23.10.2019 odwiedziły naszą bibliotekę. „Pociąg” na pokładzie z maluchami poznawał każdy zakątek książkowej krainy. Stacja: Galeria Książki dla Młodych okazał się spotkaniem ze światem figur geometrycznych.

Bajka Danuty Wawiłow: „ Posłuchajcie bajki nowej prostokątnej i kwadratowej” przybliżyła przedszkolakom kwadrat i prostokąt. Dwa bajkowe królestwa złożone z figur geometrycznych: domy, ptaki, kwiaty, drzewa-wszystko kwadratowe lub prostokątne, jednym się spodobały a inni woleliby współczesne królestwa. Rozmowę o różnych figurach utrwaliły zagadki i zabawa w dopasowywanie danego przedmiotu do właściwego zbioru figur. Dzieci dostały różne przedmioty kształtem przypominające figurę (talerzyk, miotełkę, trójkątne pudełko, kłębek włóczki itp.) i z pomocą pań opiekunek odkładały do odpowiedniego pola. Na pożegnanie została skierowana prośba do przedszkolaków, by rozglądać się w swoim otoczeniu i w przedmiotach codziennego użytku znajdować kształt figur geometrycznych.

Odwiedziny maluchów, rozpoczęły cykl zajęć psychoedukacyjnych z elementami biblioterapii dla grupy dzieci z przedszkola Entliczek.