• Aktualność
  •  
  •  

H.Ch. Andersen i jego baśnie

Zajęcia popołudniowe dla 5 i 6-latków

8 maja wraz z grupą 5 i 6-latków „wyruszyliśmy” w podróż do bajkowego świata H.Ch. Andersena- duńskiego pisarza, który zasłynął na świecie przed wszystkim twórczością baśniopisarską.

Na starcie naszych literacko - edukacyjnych zmagań dzieciaki poprzez prezentację multimedialną miały okazję poznać, jak wyglądało życie twórcy najpiękniejszych baśni. Nie byliśmy jednak tylko w Odense (m-ce urodzenia Andersena) i w Kopenhadze, ale również „zajrzeliśmy” do Legolandu (Parku Rozrywki), w którym w „8 krainach tematycznych znajduje się mnóstwo atrakcji i dekoracji zbudowanych aż z 65 milionów klocków Lego!”

Potem na uczestników zajęć czekało kilka zabaw inspirowanych twórczością baśniopisarza (układanie puzzli obrazujących „andersenowskie” baśnie oraz odgadywanie poprawnych tytułów bajek tylko na podstawie czytanych ich fragmentów).

W części „plastycznej” zajęć najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem malowali na szkle ilustracje do ulubionych baśni.  „Mała Syrenka”, ” Calineczka” , „Księżniczka na ziarnku grochu” czy” Brzydkie kaczątko” w wykonaniu” małych twórców” prezentowały się naprawdę okazale.