Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi!

Zajęcia biblioterapeutyczne

30 maja klasa Ia ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu wzięła udział w kolejnych zajęciach biblioterapeutycznych. Tematem warsztatów była przyjaźń i koleżeństwo. Opowiadanie pt. „ Przyjaciele Dzięcioła” przybliżyło nam zagadnienie i stało się pretekstem do dyskusji o tym jak być dobrym kolegą i przyjacielem. Wszystkie pozytywne cechy charakteru idealnego przyjaciela, pierwszaczki zamieściły na płatkach kolorowych kwiatów. Dzieciaki doskonale poradziły sobie z tą wyklejanką, a następnie mogły wykazać się przy zabawie ruchowej. Nie zapomnieliśmy o tych, których lubimy lub przyjaźnimy się z nimi. Aby wyrazić nasze uczucia każdy uczestnik zajęć wykonał piękną zakładkę, którą podarował wyjątkowej dla niego osobie. Nić przyjaźni, która złączyła całą klasę na początku warsztatów z pewnością utrwali się przez kolejny tydzień kiedy dzieciaczki będą realizowały szczególne zadanie. Każdy uczeń wylosował osobę, której będzie starał się okazać swoją przyjaźń przez jakieś miłe gesty. Efekty sprawdzimy na następnych zajęciach za dwa tygodnie.