Kaczuszki

Lekcja biblioteczna

15 listopada odbyła się kolejna lekcja biblioteczna. W dalszym ciągu naszymi gośćmi były dzieci z „Słonecznej Krainy”. Tym razem była to grupa „Kaczuszek”. Przedszkolaki zwiedziły naszą placówkę, dowiedziały się jak stać się czytelnikiem Biblioteki i jak wygląda karta biblioteczna, ile mogą pożyczać książeczek i na jak długo. Co robić żeby książki były piękne i służyły dzieciom jak najdłużej. Dzieci leżąc na kocykach i poduszkach ze skupieniem wysłuchały „Kołysanki dla maluszka” autorstwa D. Casey. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną przedstawiającą króliczka z przeczytanej bajki, wykorzystały do tego różnorodne materiały w tym tkaninę, z której zrobiły kolorową łąkę. Kilkoro dzieci wypożyczyło samodzielnie książeczki do domu, a wszystkie na pamiątkę wizyty w naszej Bibliotece otrzymały mały upominek.