Każdy zasługuje na przyjaźń

Żabki i Biedronki w podłęskiej bibliotece

11 października Biblioteka Publiczna w Podłężu gościła grupę Żabek i Biedronek z Samorządowego Przedszkola im. św Kingi w Podłężu. Zajęcia biblioteczne były oparte na tekście opowiadania pt. ”O jeżyku Tuptusiu i o tym, że każdy zasługuje na przyjaźń”.  Dzieciaczki miały okazję poznać historię pluszowego jeżyka i cieszyć się wraz z nim, ze znalezienia prawdziwego przyjaciela pomimo spotykających go przeciwności losu. Postać Tuptusia znalazła się na pracach plastycznych wykonanych z wielką starannością przez dzieciaczki, a po oglądnięciu albumów i zebraniu informacji o jeżach żyjących w Polsce nasz bohater został zabezpieczony przez przedszkolaków przed zimą. Zabawa ruchowa „jeżyk” pozwoliła zużyć nadmiar energii i przysporzyć wiele radości i śmiechu. Żabki, które pierwszy raz odwiedziły bibliotekę zapoznały się z pomieszczeniami naszej placówki oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał folder poświęcony działalności bibliotek w naszej gminie oraz pamiątkową książeczkę.