• Aktualność
 •  
 •  

Kobieta – magia osobowości, inspiracja literatury

Klub Czytelniczy

„Kobieta – magia osobowości, inspiracja literatury” - pod takim hasłem 12 marca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelnika.

Niedawno obchodzony Dzień Kobiet stał się dla naszych Klubowiczek okazją do dyskusji na temat ciekawych książek poświęconych kobietom oraz zagadnieniom dotyczącym kobiecości. Książki te opowiadają o związkach, przyjaźniach, byciu matką, realizowaniu się w sferze zawodowej oraz sztuce dystansu do siebie. Czytelniczki stwierdziły, że te publikacje są pochwałą kobiecości w czystej postaci. Kobiety, choć są nie zwykle różnorodne, to jednak wiele je łączy. Każda z nich jest tak samo wyjątkową osobowością, nawet jeśli różni je bagaż doświadczeń, wykształcenie, poglądy czy cechy charakteru. Autorzy omawianych przez nas książek, zgodnie przekonują, że siłę i inspirację należy czerpać przede wszystkim z samego faktu bycia kobietą. Podpowiadają, jak radzić sobie z całym bagażem obciążeń narzucanych przez biologię, jak i wychowanie. Przekonują, jak wspaniale jest być kobietą, akceptować siebie, cieszyć się sobą i rozwijać własną osobowość.

Co kobiety sądzą o polityce, rodzinie, realizowaniu się w życiu? Jaki mają światopogląd? Czym różnią się między sobą?  No właśnie - jakie są dzisiejsze kobiety?  Zapraszamy do wspólnego odkrywania kobiecości, poprzez czytanie ciekawej literatury. Polecamy szczególnie publikacje:

 1. Katarzyna Pawlikowska - Polki 
 2. Stephanie Dillon - Kobieta i poczucie własnej wartości
 3. Nancy Austin - Kobieta asertywna                  
 4. Anna Czarnecka - Kobieta SamoDzielna          
 5. Jeanne Rubner - O czym myślą mężczyźni, o czym marzą              
 6. Katarzyna Miller - Rajki rozebrane
 7. Agata Młynarska - Jeszcze czego! Niema miłości bez wartości  
 8. Tatiana Mindewicz-Puacz - Luz, Miłość i co dalej    
 9. Mariola Ferenc-Bojarska - Sztuka dobrego życia, Klub 50+  
 10. Anna Popek -  Piękna Pięćdziesiątka  
 11. Robin  Norwood -  Kobiety, które kochają za bardzo 
 12. Joanna Czeczott -  Macierzyństwo non-fiction    
 13. Ewa Woydyłło -  Sekrety kobiet