Łączy nas nić przyjaźni

Zajęcia biblioterapeutyczne w Podłężu

14 czerwca klasa I b ze Szkoły podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu uczestniczyła w kolejnych zajęciach biblioterapeutycznych. Tym razem tematem warsztatów była PRZYJAŹŃ. Rozpoczęliśmy od powitania i zabawy „Nić przyjaźni”, która była okazją do powiedzenia czegoś miłego każdemu uczestnikowi warsztatów.

Następnie krótki tekst literacki pomógł zrozumieć pierwszaczkom, jak ważna jest przyjaźń i koleżeństwo, szczególnie gdy spotykają nas jakieś trudności. Potem przyszedł czas na zajęcia manualne, które uwidoczniły cechy jakimi powinien charakteryzować się dobry przyjaciel.

Z uwagi, ze każdy uczestnik warsztatów darzy kogoś sympatią, zostały pięknie pokolorowane sówki-zakładki, które w formie prezencików trafią do rąk przyjaciół i kolegów.

Na zakończenie zajęć pierwszaczki opowiedziały o swoich przyjaciołach i kolegach.