Lego i Kino

Koniec pierwszego tygodnia bibliotecznych wakacji

Kolejny dzień czwartkowych atrakcji wiązał się z przygodą z klockami Lego. Dzieci w dwóch grupach wiekowych 5-6 latki i 7-9 latki konstruowały ruchome wesołe miasteczko. Uczestnicy adekwatnie do wieku budowali modele o podstawowym i średnim stopniu zaawansowania. Starsza grupa oglądnęła  film o powstaniu firmy Lego, poznając inspiracje, dokładności i koncepcję twórców najsłynniejszych klocków na świecie. Na koniec warsztatów dzieci bawiły się stworzonymi modelami karuzel.

W piątek Letnia Biblioteka zaoferowała dzieciom wspólne wyjście do niepołomickiego kina, gdzie mogły obejrzeć film „Kubo i dwie struny”- zrealizowany metodą poklatkową. Ręcznie wykonane kukiełki, świetne efekty komputerowe pomogły w nadaniu pozorów realności. Historia Kubo to baśń fantasy, w której chłopiec wędrując styka się z dobrem i złem, magicznymi przedmiotami, niecodziennymi zwierzętami, które stanowią interesujące wprowadzenie do krainy baśni dla małych czytelników. Świat zbudowany z papieru, w którym pojawiają się cechy japońskiej mitologii zainteresował i zafascynował dzieci. Z niecierpliwością czekamy na kolejny seans.