Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece

W Zabierzowie Bocheńskim

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek, w naszej bibliotece zajęcia o bajkowych bohaterach odbyły się 30 października, książnicę odwiedziła grupa przedszkolaków „Smerfy”. Dzieci na podstawie odczytanych fragmentów książek rozpoznały m.in. takie postaci jak Czerwony Kapturek, Pinokio, Muminki, Świnka Peppa czy Zygzak McQueen. Jak na grupę Smerfów przystało wykazały się dużą znajomością niebieskich bohaterów. Na koniec w dźwiękowej zagadce bezbłędnie rozpoznały głosy Gargamela, Gucia czy Kaczora Donalda. Mali czytelnicy opowiedzieli również o swoich ulubionych postaciach z bajek, wiele z nich to bohaterzy disney’owskich animacji. Dzieci poznały historię Walta Disneya oraz stworzonych przez niego kreskówek. Podczas zabawy ruchowej śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „My jesteśmy Krasnoludki” autorstwa Ewy Szelburg-Zarembiny. Na koniec zajęć każdy wykonał swoją własną postać z bajki, przy pomocy skarpetek, włóczki i pomponów stworzyliśmy kolorowe pacynki.