Miesiąc Teatrzyku Kamishibai zakończony

W Zabierzowie Bocheńskim

W dniu 20.02.2019 Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim. Na ostatnim spotkaniu „Miesiąca Teatrzyku Kamishibai” dzieci poznały bajkę „Mój przyjaciel Kemushi”. Historia larwy, która wraz z nadejściem wiosny przepoczwarza się w pięknego motyla, zrobiła na małych czytelnikach duże wrażenie. Następnie dzieci oglądały krótki film, który wytłumaczył jak owa przemiana zachodzi w naturze. Po zapoznaniu się z różnorodnymi gatunkami motyli, występujących zarówno w Polsce jak i w odległych zakątkach świata, dzieci z entuzjazmem zabrały się do rysowania dalszych przygód ulubionego motyla. Najczęściej rysowanym był Caligo memnon – motyl z charakterystycznymi „sowimi oczami” oraz Argema mittrei - ćma „Kometa”.