• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Moje Anioły i nie tylko…”

wystawa Doroty Drozd

„Moje Anioły i nie tylko…” to tytuł wystawy, którą można oglądać w niepołomickiej Bibliotece. 13 września br. odbył się wernisaż, podczas którego zebrani goście mogli jako pierwsi zobaczyć prace Doroty Drozd.

Na bibliotecznych ścianach goszczą anioły. Anioły szczególne, ponieważ jak powiedziała nam pani Dorota mają one twarze bliskich jej osób. Szczególna jest także technika wykonania tych prac – anioły są bowiem malowane na deskach, zarówno nowych jak i starych z tzw. „odzysku”. Często spod farby przebija naturalny rysunek słojów, które z namalowanym aniołem tworzą spójną całość. 

Oprócz aniołów, na wystawie można także podziwiać obrazy przedstawiające pejzaże i kwiaty – ulubione tematy artystki.

Dorota Drozd maluje kilkoma technikami: akwarelą, olejem i pastelą. Jest absolwentką  Akademii Pedagogicznej w Krakowie, nauczycielem plastyki i logopedą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niegowici. Jest także logopedą w Zespole Szkół w Targowisku.

Wraz ze swoimi uczniami odnosi artystyczne sukcesy. Są to:  w 1999 roku wspólna wystawa pt. "Nauczyciel i uczeń", kilka plenerów malarskich dla uczniów i artystów nieprofesjonalnych w gminie Gdów oraz najnowsze osiągnięcia, czyli trzy murale zdobiące szkolne mury w Niegowici i Wiatowicach. Pani Dorota jest także autorką logo Szkoły Muzycznej w Gdowie i Szkoły Podstawowej w Niegowici oraz stempla Rajdu Papieskiego. 

W latach 1999-2002 współpracowała z grupą artystów z Niepołomic.

Na wystawie można zobaczyć także kilka prac syna pani Doroty – Kacpra, ucznia drugiej klasy Liceum Ogólnokształcące nr XLIV w Krakowie. Wykonane kredką akwarelową obrazy przedstawiają architekturę i portrety m.in. Freddiego Mercurego. 

Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie czynna do 20 października w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.