Myszki z przedszkola Tygrysek

Lekcja biblioteczna

3 października 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Niepołomicach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola „Tygrysek”. Na początek grupa „Myszek” wybrała się w podróż po Bibliotece i zwiedziła Wypożyczalnię dla Dorosłych, Mediatekę, Labolatorium Aktywności Społecznej, Czytelnię i oczywiście Galerię Książki dla Młodych, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Dzieci dowiedziały się: jak zapisać się do Biblioteki, jak wypożyczać i szukać na półkach książeczek i co bardzo ważne jak dbać o te książeczki, żeby zawsze pozostały takie ładne. Zobaczyły też dla porównania książki piękne, nowe i te zniszczone. Wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki” – Jana Huszcza i odpowiadały na pytania, na co skarżyła się książka. Stworzyły regulamin szanowania książeczek, wykorzystując przy tym dwie buzie: wesołą i smutną. „Myszki” odpowiadały na zagadki dotyczące Biblioteki a na koniec lekcji bibliotecznej własnoręcznie wykonały pracę plastyczną, jeżyka – zakładkę. Dzieci otrzymały w prezencie kolorowe książeczki od Biblioteki i pięknie podziękowały za miło spędzony czas.