• Aktualność
  •  
  •  

Papierowy las

Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki

W piątek 25.10.2019 odbyły się zajęcia: ”Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki”, w kąciku malucha zgromadziły się dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami.

Na początku zajęć powitaliśmy się z dziećmi w małym kręgu, by wzajemnie się ze sobą oswoić. Tematyką zajęć był las. Książeczki zgromadzone z bibliotecznego księgozbioru: seria „Ulica Czereśniowa”, „Rok w lesie” „Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt” przepięknie ilustrowane przez Emilię Dziubak, „Babo chce” szybko przylepiły się do małych rączek i rozbudziły w maluchach chęć rozmowy. Odczytaliśmy książkę Wioli Wołoszyn „Jano i Wito w lesie”, w której chłopcy poszukując grzybów spotykają wiele zwierząt leśnych i przysłuchują się dźwiękom przez nich wydawanych. 

Dzieci zostały zaproszone do stolika, by wspólnie stworzyć swój las z papieru, bibuły, sznurka, folii, piórek, suchych liści, patyków itp. Powstały papierowe drzewka i wodopój dla zwierząt, bibułkowe słońce i serwetkowe krzaczki. Na koniec maluszki dostały do zabawy figurki zwierząt, które szybko znalazły swój domek w lesie stworzonym przez uczestników zajęć.