Przedszkolaki poznają zawód bibliotekarza

wizyta w podłęskim przedszkolu

3 grudnia w Przedszkolu Samorządowym im. św Kingi w Podłężu grupa Biedronek, Żabek, Pszczółek, Skrzatów  iMisiów miała okazję spotkać się z bibliotekarzem w ramach zajęć dotyczących preorientacji zawodowej.

Najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza i po co istnieją biblioteki. Oprócz tego nasze grudniowe spotkanie było oczywiście poświęcone literaturze. Dwie grupy maluszków pięknie pokolorowały przygotowane obrazki i ruszyły w drogę razem z „Lokomotywą” J. Tuwima. Pozostałe przedszkolaki wykonały cudne choineczki oraz karnety ze Świętym Mikołajem i wysłuchały opowiadań ze zbiorku pt. „Świąteczne opowieści”. Nasze przedpołudniowe spotkanie było bardzo miłe i z pewnością zaowocuje nowo zapisanymi czytelnikami w naszej bibliotece.