• Aktualność
  •  
  •  

Przedszkolaki w staniąteckiej bibliotece.

Odwiedziny w bibliotece

4 października dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek w Staniątkach wraz z opiekunami gościły w staniąteckiej bibliotece.

Maluchy z wielkim zainteresowaniem poznawały tajniki pracy w bibliotece. Część z nich okazała się stałymi bywalcami naszej placówki, jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. 

Tematem wiodącym spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką oraz z zasadami jej funkcjonowania. Przedszkolaki zapoznały się z pomieszczeniami książnicy i z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach.  Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachowywać.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i poznały zasady wypożyczania książek. 

Następnie dzieciaczki rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, z czym znakomicie sobie poradziły. Nie zabrakło też opowieści o ulubionych bajkach i ich bohaterach oraz o tym, jakie książeczki są im czytane przed snem.

Na zakończenie lekcji bibliotecznej każdy otrzymał pamiątkową książeczkę, co sprawiło, że wszystkie przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą rychłego powrotu na kolejne zajęcia.