Przygody psa Lampo

W staniąteckiej bibliotece

19 marca w Bibliotece Publicznej w Staniątkach zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach.

Tematem zajęć były znane psy w literaturze dziecięco- młodzieżowej.  Uczniowie obecnie omawiają lekturę „O psie, który jeździł koleją”.  Dlatego też z ogromny zaciekawieniem brały udział w zajęciach. Po wprowadzeniu do tematu poznały ciekawostki związane z Włochami, miały okazję prześledzić trasę, jaką w swoich podróżach przebył pies Lampo. Dowiedziały się również, że zwierzak istniał naprawdę i w latach 50-tych był bohaterem włoskich gazet.

Uczniowie w formie zabawy rywalizowały pomiędzy klasami: rozwiązują zagadki, krzyżówkę a także układały plan wydarzeń książki. W ogólnej rywalizacji zwyciężyli chłopcy jednak ich przewaga nad drużyną dziewczęca była nieznaczna.

Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną, które zabrały ze sobą na pamiątkę.