„Puchatki i Tygryski” zwiedzają niepołomicką Bibliotekę

13  marca w środowy poranek niepołomicką Bibliotekę odwiedziły 3 i 4-latki z Niepublicznego Przedszkola ”Puchatek” w Kokotowie.

Spotkanie rozpoczęto od króciutkiej pogadanki, dzięki której  maluchy poznały tajniki pracy bibliotekarza oraz zdobyły wiadomości na temat zasad korzystania z księgozbioru  i wyposażenia naszej książnicy. Po części „teoretycznej” przyszedł czas na spacer, w czasie którego najmłodsi z wielką radością i ciekawością widoczną w oczach odkrywali kolejne biblioteczne pomieszczenia i zakamarki. Potem mali uczestnicy wzięli udział w niezwykłym spektaklu teatralnym. Z żywym zainteresowaniem  bowiem obejrzeli i wysłuchali „Legendy  smoku wawelskim” zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai.

Spotkanie urozmaicono także zabawami muzyczno-ruchowymi oraz wiosennymi zagadkami, z którymi dzieci rewelacyjnie sobie poradziły. W ostatniej fazie zajęć  4 –latki  z zaangażowaniem i plastycznym zacięciem  kolorowały  wawelskiego Smoka i inne  bajkowe postaci, natomiast 3-latki „zatopiły się w lekturze książeczek samodzielnie wybranych z bibliotecznych regałów.