Radość

Lekcja biblioterapeutyczna

Dnia 18.11.2019 po raz kolejny gościliśmy dzieci z przedszkola Entliczek. Grupy „Żabek” i „Misiów” rozpoczęły cykl zajęć biblioterapeutycznych poruszających temat emocji. Podczas tego spotkania rozmawialiśmy, czym jest radość, jak się ją wyraża i co nas cieszy na codzień.

Przedszkolaki wysłuchały tekstu „Mama MU na zjeżdżalni”, w którym była mowa o ogromnej radości z zabawy, tak bliskiej małemu dziecku. Dzieci poznały możliwość narysowania okręgu za pomocą sznurka, ołówka i pinezki, samodzielnie wycinając swoje żółte koła. Promyki zostały narysowane za pomocą linijek i wycięte z papieru, a na słoneczkach pojawiły się wesołe, ale i groźne minki. Po części plastycznej odbyła się krótka autoprezentacja prac.

Na zakończenie zajęć bawiliśmy się chustą Animacyjną Klanza, by poczuć radość w ciele. Podskoki, uśmiechnięte buzie, a nawet turlanie się po podłodze, pokazało jak  dobrze można poczuć w sobie szczęście.