Razem możemy wiele!

Biblioterapia w Podłężu

Grupa Słoneczek z Przedszkola Samorządowego im. Świętej Kingi w Podłężu wzięła udział, w zajęciach biblioterapeutycznych - „Razem możemy wiele”.

W dniu 17 maja Biblioteka Publiczna w Podłężu rozbrzmiewała gwarem i śmiechem naszych najmłodszych czytelników. W temat warsztatów świetnie wprowadziło opowiadanie pt. „Zamieszanie w leśnej krainie”, którego bohaterami są zwierzątka. Ich przygody i pomoc przybyłej do leśnej ostoi Sowy Mądrej Głowy, pokazały jak ważna jest współpraca w grupie i jak wiele można dokonać wspólnymi siłami. Przedszkolaczki bardzo chętnie i aktywnie brały udział we wszystkich zadaniach i zabawach mających na celu przybliżenie zagadnienia. Pięknie pokolorowały sówki, które będą służyć im, jako zakładki do książek, z wielkim zaangażowaniem naśladowały zachowania sowy, wspólnie przegoniły granatową chmurę z opowiadania mocno dmuchając i współpracowały podczas zajęć ruchowych. Warsztaty były bardzo udane, o czym świadczą uśmiechnięte buźki wszystkich Słoneczek.