Rybki wśród książek

Wizyta przedszkolaków

Bardzo miło było nam powitać na lekcji bibliotecznej kolejną grupę z Przedszkola „Słoneczna Kraina”. Tym razem „Rybki” miały okazję zobaczyć całą Bibliotekę, poznały wszystkie działy i dowiedziały się co i gdzie mogą wypożyczać i z czego korzystać. Oglądały komiksy w Mediatece i zostały zaproszone do grupy „Ancymonków”, które właśnie w tym czasie miały zajęcia w Laboratorium Aktywności Społecznej. Lekcje biblioteczne to stały element promocji naszej Biblioteki, dlatego staramy się, żeby zawsze były ciekawe i niepowtarzalne. Promujemy głośne czytanie, dlatego i tym razem dzieci wysłuchały bajki. Książką, którą czytaliśmy była opowieść o „Koali, który się trzymał” autorstwa Rachel Bright z pięknymi ilustracjami Jima Fielda. To kolejny picturebook autorów świetnych „Wiewiórek, które nie chciały się dzielić.” Dzieci poznały historię milusiego Koali, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia trzymać się swojego drzewa. Pewnego dnia jednak okoliczności zmuszają go do opuszczenia jedynego miejsca, które zna i wtedy okazuje się, że świat nie jest tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że warto próbować nowych rzeczy i na zakończenie lekcji bibliotecznej wykonały własnego koalę, a na pożegnanie otrzymały od Biblioteki książeczki.