Skarpetki, Babcocha i Pięć kun

W podłęskiej bibliotece

Ogromna kolejka drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu czekała na autograf po spotkaniu autorskim z Panią Justyną Bednarek. 17 października dzieciaki miały wyjątkową okazję poznać autorkę, której jedna z książek była właśnie niedawno ich lekturką. Książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” była również czytana przez dzieci klas drugich w związku z udziałem w ogólnopolskiej akcji "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki". Powstały piękne lekturniki, którymi uczniowie pochwalili się autorce podczas wizyty w bibliotece. W czasie prawie dwugodzinnego spotkania Pani Justyna barwnie opowiadała o swoich doświadczeniach pisarskich oraz przedstawiła uczestnikom bohaterów swoich licznych publikacji. Drugoklasiści poznali pięć sprytnych kun oraz dobrotliwą czarownicę Babcochę i oczywiście kolejne przygody skarpetek. Dzieciaki mogły zobaczyć „na żywo” tytułowe skarpetki oraz malutkie, śmieszne kuny. Cudowne historie zawarte w książkach naszego gościa z pewnością będą inspiracją i zachętą dla młodych czytelników. A może o tym świadczyć wielkie zainteresowanie książkami, które można było zakupić po spotkaniu.