Spotkanie z uczynną Walentynką

Zajęcia w Zabierzowie Bocheńskim

W dniu 13.02.2019 Bibliotekę w Zabierzowie Bocheńskim odwiedzili uczniowie dwóch klas trzecich szkoły podstawowej, a w dniu 15.02 grupa przedszkolna Muminki. Tematem spotkań było święto zakochanych – Walentynki.  Dzieci poznały sylwetkę Św. Walentego oraz tradycje związane z tym szczególnym dniem. Trzecioklasiści dowiedzieli się, że 14 lutego obchodzony jest również Dzień Chorych na Padaczkę, których patronem jest Św. Walenty. Obie grupy poznały bajkę teatrzyku Kamishibai „Rower Walentynki”, która wszystkich lubi i nikomu nie odmawia pomocy. Historia dziewczynki bardzo spodobała się małym czytelnikom, którzy już po chwili recytowali tekst bajki z pamięci, aktywnie biorąc udział w przedstawieniu.